Duża Aula GG
Duża Aula GG
Zakład Geodezji Inżynieryjnej i Systemów Pomiarowych (ZGIiSP) Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej prowadzi zaawansowane badania geodezyjne, mające na celu ochronę obiektów historycznych zlokalizowanych na terenach pogórniczych. Projekty te, wykorzystując nowoczesne technologie metrologiczne i geoinformacyjne, koncentrują się na monitorowaniu i analizie zmian geometrycznych konstrukcji zabytkowych obiektów w Muzeum Zagłębia w Będzinie. Przedmiotem prac studialnych jest Pałac Mieroszewskich, zamek warowny, podziemna trasa turystyczna („Podziemia Będzińskie”) oraz dom modlitwy (synagoga) „Mizrachi”.
Dnia 2 kwietnia 2025 roku, odbyło się Seminarium Polarne, zorganizowane przez Wydział Geodezji i Kartografii, którego celem było przedstawienie społeczności akademickiej Politechniki Warszawskiej działalności Wydziału związanej z Arktyką.
Wiktoria Winiarska i Andrzej Szymon Borkowski z Wydziału Geodezji i Kartografii PW stworzyli model HBIM willi prof. Hilarego Koprowskiego, znanej jako „Koprówka”. Prace te mogą stanowić podstawę do jej przyszłej odbudowy. Wyniki badań zostały zaprezentowane na międzynarodowej konferencji oraz wyróżnione na stronie głównej Politechniki Warszawskiej. Serdecznie gratulujemy autorom oraz zapraszamy do zapoznania się z opisem projektu na stronie głównej PW.
Zapraszamy na XVII Międzynarodową Konferencję Naukowo-Techniczną AKTUALNE PROBLEMY W GEODEZJI INŻYNIERYJNEJ
Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, Wydział Geoinżynierii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Stowarzyszenie Geodetów Polskich, Sekcja Geodezji inżynieryjnej zapraszają na konferencję naukowo-techniczną poświęconą nowym wyzwaniom geodezji inżynieryjnej w budownictwie i monitoringu środowiska, która odbędzie się 22-23 maja 2025 r. w Centrum Naukowych Analiz Geoprzestrzennych i Obliczeń Satelitarnych Politechniki Warszawskiej w Józefosławiu.
Więcej informacji możecie Państwo znaleźć na stronie konferencji https://www.apgi.gik.pw.edu.pl.
Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej jest Liderem Konsorcjum Projektu pn. „Praktyczne aspekty koncepcji Smart Villages z perspektywy oczekiwań społecznych mieszkańców obszarów wiejskich i administracji Mazowsza” - Projekt Smart Villages Plus, finansowanego z budżetu Województwa Mazowieckiego. Projekt jest kontynuacją Projektu pn. „Wdrożenie koncepcji Smart Villages w województwie mazowieckim” realizowanego w latach 2021-2023.
Program krajowych staży badawczych dla doktorantów, prowadzących badania naukowe w obszarze wszystkich specjalności geodezyjno-kartograficznych, stanowi jedno z działań realizowanych i finansowanych w ramach Zadania zleconego i finansowanego przez Ministra Nauki pn. Międzyuczelniana współpraca badawcza w obszarze geodezji i kartografii – platforma współpracy badawczej “GeoIntegracja”, koordynowanego przez Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, które zainicjowano na forum Komitetu Geodezji PAN.
- O kier. Geodezja i Kartografia
- O kier. Gospodarka Przestrzenna
- O kier. Geoinformatyka
- Specjalność anglojęzyczna - Mobile Mapping and Navigation Systems
- Kierunki studiów - informacje
- Katalog ECTS Politechniki Warszawskiej
- Studia stacjonarne I stopnia
- Studia stacjonarne II stopnia
- Studia niestacjonarne I stopnia
- Studia niestacjonarne II stopnia
- Studia III stopnia - doktoranckie
- Rekrutacja PW
- Dodatkowe informacje
Kalendarium
18 |
Wakacje wiosenne08:00 - 22 Kwi 18:00 |
1 |
Majówka - dni wolne od zajęc dydaktycznych08:00 - 4 Maj 18:00 |